Township Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Druhá etapa přechodu na DVB-T2 proběhla ve středu 2. září!

Na novou normu DVB-T2 nyní přešel multiplex 2 z Kojálu a multiplex 4 z Veselice.

Přechodový dočasný multiplex 12 na kanále E 28 bude na jižní Moravě vypnut 15. září 2020. V KTV Jedovnice byl ale vypnut již 2. 9. 2020, aby nevytvářel dočasné „falešné“ duplicity. V opačném případě by si někdo do svého pořadí programů na svém přijímači mohl dát omylem něco z tohoto multiplexu a 16. 9. by o tyto programy přišel. Musel by pak zbytečně znovu 16. 9. ladit svůj TV přístroj. Vypnutím přechodového multiplexu 12 v naší KTV již 2. 9. 2020 tomuto případnému omylu zabráníme.

Třetí etapa přechodu na DVB-T2 na jižní Moravě proběhne 1. 10. 2020 a bude se jednat o poslední etapu. Pak už budou vysílány všechny programy v novém systému DVB-T2, starý systém DVB-T bude již úplně ukončen. Stejně tak po tomto datu bude ukončen i poslední přechodový (dočasný) multiplex.

Změny na vysílací centrále naší kabelové televize byly provedeny odpoledne ve středu 2. září 2020, takže svůj přístroj v tento den přelaďte.

Při ladění vyberte v menu přístroje jako zdroj signálu položku „anténa“, nikoliv „kabel“!
Napájení antény = vypnuto.
Řazení programů LCN = vypnuto.

Pokud si na naladění svého přístroje sami netroufáte, a chcete ušetřit poplatek servisnímu technikovi, požádejte o pomoc své sousedy, příbuzné a známé.

Závěr:
Je třeba, aby uživatelé KTV Jedovnice po středě 2. září odpoledne přeladili svoje přístroje.

TV Šlágr:
Toto zářijové přeladění můžete využít k tomu, abyste si znovu naladili TV Šlágr 1, který začal vysílat od víkendu z nového vysílače (Veselice) a na jiném kanále než doposud. Pokud ho naladíte 2x, dejte si do svého pořadí programů ten, který se naladí na vyšší předvolbě. TV Šlágr 2 šířen nikde není.

Jedovnický infokanál HD (zkratka JIK HD):
po automatickém ladění svého přístroje ho najdete na konci pořadí laděných programů (tedy na předvolbě s vysokým číslem kanálu).

2. 9. 2020 byly do kabelového rozvodu nejen přidány nové multiplexy DVB-T2, ale změnilo se i obsazení některých stávajících kanálů. Důvodem je snaha využít uvolněné kanály na nižších frekvencích, protože je na nich menší rušení a zejména menší útlum signálu. Uživatelů KTV se tyto změny ale nijak nedotknou, protože po středě 2. 9. musí stejně všichni dát automatické ladění svého přístroje. A ten si sám najde všechny vysílané programy.
Tabulka na www městyse s obsazením kanálů (v sekci KTV) byla 2. 9. odpoledne přepsána a zachycuje tak
nový aktuální stav všech obsazených kanálů. 


- KTV -

Kalendář