Marktfleckenamt Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Program kina na leden, únor a březen 2019

Adresa: Na Kopci 571, 679 06 Jedovnice, tel.: 704 425 319. Začátky představení v 17:00 hodin, pokladna otevřena ½ hodiny předem. Rada městyse stanovuje výši vstupného do Kina E-CINEMA Jedovnice 60 Kč, na dětská představení ve výši 30 Kč a pro děti do 6 let zdarma.


6. 1. NEDĚLE – ČERTOVINY

Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší a toho využila hříšná duše…

Pohádka ČR, 2017.

/101´/ Cinemart, a. s.
Vstupné 30 Kč, děti do 6 let zdarma, MP.

 

20. 1. NEDĚLE – JAN PALACH

Film pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Ve filmu prochází vztahem se svou přítelkyní Helenkou, bouřlivým kolejním životem roku 1968, soužitím s mámou doma ve Všetatech, zažije studentské brigády v Kazachstánu a Francii, chodí do školy, pozoruje a mlčí. Stejně jako se od podzimu 68 mění veřejný život, ráz ulic i výrazy lidí, stává se něco s Janem. Jak to, že si ničeho nevšimla jeho dívka, máma, spolužáci? Ještě to ráno si Jan vzal od mámy svačinu, na koleji vtipkoval se spolubydlícím a před odchodem do města se vysprchoval. Kamera po celý film sleduje Janovu tvář a snaží se zachytit okamžiky rozhodnutí.

Drama ČR/SR, 2018. 

/124´/ Cinemart, a. s.
Vstupné 60 Kč, MP.

 

10. 2. NEDĚLE – PŘÍŠERKY Z VESMÍRU

Planetu Zemi čeká invaze animované kosmické legrace. Pokud jste si mysleli, že ve vesmíru je život, měli jste samozřejmě pravdu. Na dohled modré planety krouží obrovský mezihvězdný křižník plný mimozemšťanů všemožných tvarů, velikostí a se zcela nahodilým počtem očí, uší nebo rukou. Tři ufonští kamarádi se k nám vydají v létajícím talíři. Jsou to ale ťulpasové, dělají blbosti a místo hladkého přistání ztroskotají.

Animovaná komedie Německo/Dánsko/Lucembursko, 2018.

/90´/ Bontonfilm, a. s.
Vstupné 30 Kč, děti do 6 let zdarma, MP.

 

24. 2. NEDĚLE – JURSKÝ SVĚT: ZÁNIK ŘÍŠE

Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože 

na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí.

Dobrodružný film USA/Španělsko, 2018.

/130´/ Cinemart, a. s.
Vstupné 60 Kč, MP.

 

10. 3. NEDĚLE – SHERLOCK KOUMES

Kdo by chtěl, proboha, krást trpaslíky? Je to skutečně praštěná otázka, pokud ovšem taky nejste sádrová ozdoba nějaké zahrádky a nejde vám tím pádem o kejhák. Naštěstí se po okolí potuluje jistý detektiv Sherlock, který se do řešení téhle záhady pustí s nasazením sobě vlastním. Škoda jen, že je taky ze sádry. Animovaná komedie Sherlock Koumes volně navazuje na úspěšnou trpasličí shakespearovskou adaptaci Gnomeo a Julie, jen žánr romantického dramatu nahrazuje detektivkou.

Animovaná komedie USA/Velká Británie, 2018.

/90´/ Cinemart, a. s.
Vstupné 30 Kč, děti do 6 let zdarma, MP.

 

24. 3. NEDĚLE – HASTRMAN

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus, jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Baron se vrací se svým sluhou z cest po světě, a jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná rychtářova dcera Katynka revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni všichni. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí.

Romantický thriller ČR, 2018.

/100´/ Cinemart, a. s.
Vstupné 60 Kč, MP.

Kalendář