Úřad městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Výlov Olšovce 2020

Pořadatelé výlovu rybníka Olšovce oznamují,
že akce proběhne 7. 11. a 8. 11. 2020 bez tradičního jarmarku a bez občerstvení!

Probíhat bude pouze prodej živých ryb na hrázi a to jen v sobotu 7. 11. od 7:30 do 17:00 hod.
Během akce je nutné dodržovat všechna bezpečnostní opatření (roušky, rozestupy). 
I letos platí doporučení vyhnout se dopolední dopravní špičce mezi 10:00 a 12:00 hod.
Přijeďte již ráno v 8 hodin nebo odpoledne, ryb je dostatek i na odpoledne!!!

Děkujeme všem za pochopení.

 

Další níže uvedený text v roce 2020 neplatí!!!

 

 


 Doporučujeme vyhnout se sobotní dopravní špičce od 10 do 12 hod., pokud je pěkné počasí tak nastává i odpolední špička od 14 do 15 hod. Viz níže.  

Kaprů je dostatek jak na nedělní dopoledne, tak na nedělní odpoledne! Nabídka dravých ryb v neděli může být omezená!

Tip: Přijeďte již ráno v 7:30 hod. - ryby jsou již na prodejních stáncích a to po oba dny.


Přístup na cyklistickou trať Singletrail Moravský kras přes hráz do kempu není o tomto víkendu možný - viz čtvrtá záložka níže.


Chataře prosíme, aby povolenky k vjezdu do RO během výlovu vystavili za čelní sklo svého vozu. Děkujeme.


Olšovec, s. r. o. a městys Jedovnice si Vás dovolují pozvat na

TRADIČNÍ VÝLOV RYBNÍKA OLŠOVCE 2020     

sobota 7. listopadu 7:30 - 17:00 h a neděle 8. listopadu 7:30 - 16:00 h, hráz „U BAŠTY“

  • stánkový prodej živých ryb (kapr, amur, tolstolobik, lín, candát, štika, sumec)
  • dvoudenní jarmark u bašty (nabídka rozmanitého sortimentu zboží)
  • občerstvení včetně specialit z ryb
  • doprovodný program (kolotoče pro děti, jízda na ponících)
  • WC najdete na hrázi pod restaurací Hastrman, v kulturním domě (vchod zezadu, tj. od bytovek) a na začátku asfaltového parkoviště
  • Zajištěny budou operativní posily linek IDS JMK č. 201 z Brna - Staré osady a č. 231 z Blanska. Vybrané spoje linky z Vyškova č. 167 pojedou bez přestupů v Senetářově až do Jedovnic
    - viz níže záložka Přijedu autobusem IDS JMK, kde najdete i informace k přístupu na hráz ze zastávky Chaloupky a ze zastávky náměstí.
  • Informace pro stánkaře - viz záložka níže
  • Videa z minulých let najdete na konci této stránky, v delší reportáži od MC filmu z roku 2010, kde se dozvíte i něco o historii rybníků v naší obci

 

 Přidejte se k události výlov 2020 na Facebookusoc_facebook_24x24.png

Tip: Připravte si prosím předem přesnou částku 60 Kč na celodenní parkování, značně tím urychlíte odbavení na placených parkovištích. Děkujeme.

Návštěvníkům rybolovu doporučujeme, aby se vyhnuli dopravní špičce, která nastává každoročně v sobotu mezi cca 10:00 a 12:00 hod. Silnější provoz je v tuto dobu i v neděli. Který den bude špička silnější ale rozhodne počasí. :-) Pěkné počasí způsobí i sobotní odpolední špičku mezi 14 a 15 hod.

Doporučujeme přijet hned ráno v 7:30 hod. a nebo odpoledne po 15:00 hod. Ryb je dostatek i na sobotní pozdní odpoledne. Rybolov si tak užijete bez problémů s průjezdem Jedovnic, kdy šňůry aut jsou v této době doslova nekonečné, vyhnete se velkým problémům s parkováním a také se nebudete prodírat velkým davem na hrázi.

Fotografie ze sobotního poledne. Doporučujeme přijet v jinou dobu, než je sobotní předobědová špička, viz odstavec nad fotkami.

Stánky s rybami jsou plně zásobeny po oba dny již od rána, takže můžete klidně přijet již v 7:30 hod. Ryb je dostatek jak na sobotní pozdní odpoledne, tak na celou neděli!


Celkový orientační plánek Jedovnic pro parkování aut i pro pěší (z autobusu) - mapku si kliknutím zvětšete:

Mapka pro pěší i auta 2017

Jako organizovaná a proto placená parkoviště slouží parkoviště:
- u bytovek a kulturního domu a přilehlé ulice Na Kopci a Tyršova (malá parkovací kapacita, po zaplacení parkovného se rozjíždíte do kopce), V době dopravní špičky (zejména sobota i neděle před obědem) budou auta navedena i na Sokolské hřiště mezi bytovkami. Kapacita je zde 80 aut.
- zejména velké asfaltové a pískové parkoviště na Barachově - vjezd je z přímo z náměstí a bude označen!!!, viz mapka níže.
- parkoviště na celém náměstí a ulice Legionářská (viz text ve fialovém obdélníku na dolní mapce).
- ve všech těchto případech se parkovné platí hned po odbočení z hlavního průtahu obcí. Připravte si prosím předem 60 Kč na parkovací lístek pro auto (popř. 20 Kč pro motorku). Děkujeme. Parkovací lístek slouží jako celodenní. Uvedená cena je včetně 21 % DPH.

Při parkování v ulicích (jak v placených zónách, tak zejména v neplacených zónách), prosím, dodržujte zákonem daný zákaz parkování před vjezdy do garáží a před průjezdy. Děkujeme.
V době dopravní špičky budou k parkování využity i travnaté plochy a dolní cesta až k hotelu Riviéra.

Orientační plánek náměstí s vjezdem na velké asfaltové parkoviště a také pro pěší (z autobusové zastávky náměstí) - kliknutím si mapku zvětšete:

Mapka náměstí 2017

Pokud parkujete na horní části náměstí, ul. Legionářské nebo u kostela nedoporučujeme chodit boční úzkou ulicí (přes Záměstí), protože zde vzhledem k malé šířce komunikace hrozí kolize s auty, která ve špičce intenzivně najíždí a vyjíždí z velkého asfaltového parkoviště. Doporučujeme sejít přímo po náměstí dolů - směrem k bytovkám - po obou stranách náměstí jsou široké chodníky. Viz mapka nad tímto odstavcem.
Pokud parkujete u rybníka Dymák nebo v Chaloupkách nebo vystupujete z autobusu v Chaloupkách, použijte, prosím, stezku pro pěší na pravém břehu Dymáku (tedy blíže ke Křtinám). Polní cesta na levém břehu (směrem k Jedovnicím) je určena výhradně pro auta pořadatelů, trhovců, popř. složek Integrovaného záchraného systému na hráz. Autům návštěvníků a chodcům (s vyjímkou kočárků nebo invalidních vozíků) je tato cesta uzavřena!!! Děkujeme za pochopení. Viz horní orientační plánek.

Posily IDS JMK z Blanska a z Brna + přímá linka z Vyškova

Linka 201 bude operativně posílena v úseku Brno, Stará osada – Jedovnice, nám. na základě aktuální poptávky po přepravě případným řazením dalších autobusů navíc u spojů dle platného jízdního řádu přibližně v čase 9:00 – 12:15 ve směru z Brna do Jedovnic a v časech cca 13:00 až 19:00 ve směru z Jedovnic do Brna. Linka 167 běžně vedená v nepracovních dnech jen v úseku Vyškov –Senetářov prodloužena o úsek Senetářov – Jedovnice – Blansko, čímž o výlovu zajistí jednak přímé spojení ve směru z Vyškova do Jedovnic, ale především posilu lince 231 v úseku Blansko – Jedovnice. Podrobnosti k posilám najdete týden!!! před akcí na www.idsjmk.cz. Tamtéž je i vyhledávač spojení.

Chodcům z náměstí (zastávka náměstí) nedoporučujeme chodit boční ulicí (přes Záměstí), protože zde vzhledem k malé šířce komunikace hrozí kolize s auty, která intenzivně najíždí a vyjíždí z velkého asfaltového parkoviště.
Doporučujeme sejít přímo po náměstí dolů - směrem k bytovkám - po obou stranách náměstí jsou široké chodníky. Viz první mapka níže.

Pokud vystupujete z autobusu v Chaloupkách (od Blanska zastávka Chaloupky nebo od Brna zastávka Újezd), použijte, prosím, stezku pro pěší na pravém břehu Dymáku (tedy blíže ke Křtinám). Polní cesta na levém břehu (směrem k Jedovnicím) je určena výhradně pro auta pořadatelů, trhovců, popř. složek Integrovaného záchraného systému na hráz. Autům návštěvníků a chodcům (s vyjímkou kočárků nebo invalidních vozíků) je tato cesta uzavřena!!! Děkujeme za pochopení. Viz druhá mapka níže.

Mapka náměstí 2017

Mapka pro pěší i auta 2017

Stánkaři se nehlásí na úřadu městyse Jedovnice, ale zásadně pouze v ATC Olšovec - zde.

Stánkaři bez rezervace potvrzené předem pořadatelem nebudou do areálu vpuštěni!

O víkendu 8. + 7. listopadu 2020 probíhá výlov rybníka Olšovce.

Přístup k single trailu přes hráz není možný - viz foto. Nejen hráz, ale i celou přístupovou komunikaci okolo bytovek blokují stánky a tisíce návštěvníků výlovu. Na křižovatce pod bytovkami prosím vůbec neodbočujte! Navíc je parkování v centru obce a v celé rekreační oblasti o tomto víkendu zpoplatněné (60 Kč/den).


Výlov Olšovce 2019:

Doporučujeme! Delší reportáž z rybolovu 2010. Dozvíte se mimo jiné i o historii rybníků.

Další fotografie z minulých výlovů naleznete na http://www.jedovnice.cz/cs/turisti/rybniky.html.

Kalendář

Veřejná vyhláška - Společné povolení - bytové domy Nad Olšovcem, včetmě napojení na inženýrské sítě, k.ú. Jedovnice
Výpis z usnesení ze 42. schůze rady městyse konané dne 13. 7. 2021
Stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích
OZV č. 3/2021, o nočním klidu
Oznámení o zveřejnění dokumentů rozpočtového hospodaření městyse

Portál krizového řízení HZS JmKPortál krizového řízení pro JMK

Dráček Hasík