Úřad městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Výlov Olšovce 2021

Pořadatelé výlovu rybníka Olšovce oznamují, že se v roce 2021 nekoná! tradiční jarmark okolo přístupových cest, fungovat bude pouze občerstvení přímo na hrázi. Na obvyklých organizovaných parkovištích se vybírá celodenní parkovné 60 Kč.
Po oba dny bude možné si zakoupit jedovnického kapra, amura, tolstolobika, lína a i dravce (štika,candát).
Občerstvení na baště bude možné po oba dny – speciality z ryb.


Doporučujeme vyhnout se sobotní dopravní špičce od 10 do 12 hod., pokud je pěkné počasí tak nastává i odpolední špička od 14 do 15 hod. Viz níže.  

Kaprů je dostatek jak na nedělní dopoledne, tak na nedělní odpoledne! Nabídka dravých ryb v neděli může být omezená!

Tip: Přijeďte již ráno v 7:30 hod. - ryby jsou již na prodejních stáncích a to po oba dny.


Přístup na cyklistickou trať Singletrail Moravský kras přes hráz do kempu není o tomto víkendu možný - viz čtvrtá záložka níže.


Chataře prosíme, aby povolenky k vjezdu do RO během výlovu vystavili za čelní sklo svého vozu. Děkujeme.


Olšovec, s. r. o. a městys Jedovnice si Vás dovolují pozvat na

TRADIČNÍ VÝLOV RYBNÍKA OLŠOVCE 2021    

sobota 23. října 7:30 - 17:00 h a neděle 24. října 7:30 - 16:00 h,
hráz „U BAŠTY“

  • stánkový prodej živých ryb (kapr, amur, tolstolobik, lín, candát, štika, sumec)
  • jarmark na přístupových cestách se v roce 2021 nekoná
  • pouze občerstvení na hrázi včetně specialit z ryb
  • WC najdete na hrázi pod restaurací Hastrman, v kulturním domě letos z důvodu rekonstrukce KD nefungují!
  • Zajištěny budou operativní posily linek IDS JMK č. 201 z Brna - Staré osady a z Blanska a to formou prodloužení linky č. 167 z Vyškova přes Senetářov (bez přestupu) a Jedovnice až do Blanska
    - viz níže záložka Přijedu autobusem IDS JMK, kde najdete i informace k přístupu na hráz ze zastávky Chaloupky a ze zastávky náměstí.
  • Informace pro stánkaře - viz záložka níže
  • Videa z minulých let najdete na konci této stránky, v delší reportáži od MC filmu z roku 2010, kde se dozvíte i něco o historii rybníků v naší obci

 

 

Tip: Připravte si prosím předem přesnou částku 60 Kč na celodenní parkování, značně tím urychlíte odbavení na placených parkovištích. Děkujeme.

Návštěvníkům rybolovu doporučujeme, aby se vyhnuli dopravní špičce, která nastává každoročně v sobotu mezi cca 10:00 a 12:00 hod. Silnější provoz je v tuto dobu i v neděli. Který den bude špička silnější ale rozhodne počasí. :-) Pěkné počasí způsobí i sobotní odpolední špičku mezi 14 a 15 hod.

Doporučujeme přijet oba dny hned ráno v 7:30 hod. a nebo odpoledne po 15:00 hod. Ryb je dostatek i na sobotní pozdní odpoledne. Rybolov si tak užijete bez problémů s průjezdem Jedovnic, kdy šňůry aut jsou v této době doslova nekonečné, vyhnete se velkým problémům s parkováním a také se nebudete prodírat velkým davem na hrázi.

Fotografie ze sobotního poledne. Doporučujeme přijet v jinou dobu, než je sobotní předobědová špička, viz odstavec nad fotkami.

Stánky s rybami jsou plně zásobeny po oba dny již od rána, takže můžete klidně přijet již v 7:30 hod. Ryb je dostatek jak na sobotní pozdní odpoledne, tak na celou neděli!


Celkový orientační plánek Jedovnic pro parkování aut i pro pěší (z autobusu) - mapku si kliknutím zvětšete:

Mapka pro pěší i auta 2017

Jako organizovaná a proto placená parkoviště slouží parkoviště:
- u bytovek a kulturního domu a přilehlé ulice Na Kopci a Tyršova (malá parkovací kapacita, po zaplacení parkovného se rozjíždíte do kopce), V době dopravní špičky (zejména sobota i neděle před obědem) budou auta navedena i na Sokolské hřiště mezi bytovkami. Kapacita je zde 80 aut.
- zejména velké asfaltové a pískové parkoviště na Barachově - vjezd je z přímo z náměstí a bude označen!!!, viz mapka níže.
- parkoviště na celém náměstí a ulice Legionářská (viz text ve fialovém obdélníku na dolní mapce).
- ve všech těchto případech se parkovné platí hned po odbočení z hlavního průtahu obcí. Připravte si prosím předem 60 Kč na parkovací lístek pro auto (popř. 20 Kč pro motorku). Děkujeme. Parkovací lístek slouží jako celodenní. Uvedená cena je včetně 21 % DPH.

Při parkování v ulicích (jak v placených zónách, tak zejména v neplacených zónách), prosím, dodržujte zákonem daný zákaz parkování před vjezdy do garáží a před průjezdy. Děkujeme.
V době dopravní špičky budou k parkování využity i travnaté plochy a dolní cesta až k hotelu Riviéra nebo Sokolské hřiště mezi bytovkami.

Orientační plánek náměstí s vjezdem na velké asfaltové parkoviště a také pro pěší (z autobusové zastávky náměstí) - kliknutím si mapku zvětšete:

Mapka náměstí 2017

Pokud parkujete na horní části náměstí, ul. Legionářské nebo u kostela nedoporučujeme chodit boční úzkou ulicí (přes Záměstí), protože zde vzhledem k malé šířce komunikace hrozí kolize s auty, která ve špičce intenzivně najíždí a vyjíždí z velkého asfaltového parkoviště. Doporučujeme sejít přímo po náměstí dolů - směrem k bytovkám - po obou stranách náměstí jsou široké chodníky. Viz mapka nad tímto odstavcem.
Pokud parkujete u rybníka Dymák nebo v Chaloupkách nebo vystupujete z autobusu v Chaloupkách, použijte, prosím, stezku pro pěší na pravém břehu Dymáku (tedy blíže ke Křtinám). Polní cesta na levém břehu (směrem k Jedovnicím) je určena výhradně pro auta pořadatelů, trhovců, popř. složek Integrovaného záchraného systému na hráz. Autům návštěvníků a chodcům (s vyjímkou kočárků nebo invalidních vozíků) je tato cesta uzavřena!!! Děkujeme za pochopení. Viz horní orientační plánek.

Posily IDS JMK z Blanska a z Brna + přímá linka z Vyškova

Linka 201 bude v sobotu operativně posílena v úseku Brno, Stará osada – Jedovnice nám. na základě aktuální poptávky po přepravě případným řazením dalších autobusů navíc u spojů dle platného jízdního řádu přibližně v čase 9:00 – 12:15 ve směru z Brna do Jedovnic a v časech cca 13:00 až 19:00 ve směru z Jedovnic do Brna. Linka 167 běžně vedená v nepracovních dnech jen v úseku Vyškov –Senetářov prodloužena o úsek Senetářov – Jedovnice – Blansko, čímž o výlovu zajistí jednak přímé spojení ve směru z Vyškova do Jedovnic, ale především posilu lince 231 v úseku Blansko – Jedovnice. Podrobnosti k posilám najdete týden!!! před akcí na www.idsjmk.cz. Tamtéž je i vyhledávač spojení.

Chodcům z náměstí (zastávka náměstí) nedoporučujeme chodit boční ulicí (přes Záměstí), protože zde vzhledem k malé šířce komunikace hrozí kolize s auty, která intenzivně najíždí a vyjíždí z velkého asfaltového parkoviště.
Doporučujeme sejít přímo po náměstí dolů - směrem k bytovkám - po obou stranách náměstí jsou široké chodníky. Viz první mapka níže.

Pokud vystupujete z autobusu v Chaloupkách (od Blanska zastávka Chaloupky nebo od Brna zastávka Újezd), použijte, prosím, stezku pro pěší na pravém břehu Dymáku (tedy blíže ke Křtinám). Polní cesta na levém břehu (směrem k Jedovnicím) je určena výhradně pro auta pořadatelů, trhovců, popř. složek Integrovaného záchraného systému na hráz. Autům návštěvníků a chodcům (s vyjímkou kočárků nebo invalidních vozíků) je tato cesta uzavřena!!! Děkujeme za pochopení. Viz druhá mapka níže.

Mapka náměstí 2017

Mapka pro pěší i auta 2017

Pořadatelé výlovu rybníka Olšovce oznamují, že se v roce 2021 nekoná! tradiční jarmark okolo přístupových cest, fungovat bude pouze! občerstvení přímo na hrázi.

Stánkaři s občerstvením se nehlásí na úřadu městyse Jedovnice, ale zásadně pouze v ATC Olšovec - zde.

Stánkaři s občerstvením bez rezervace potvrzené předem pořadatelem nebudou do areálu vpuštěni!

O víkendu 23. + 24. října 2021 probíhá výlov rybníka Olšovce.

Přístup k single trailu přes hráz proto není možný - viz foto. Nejen hráz, ale i celou přístupovou komunikaci okolo bytovek blokují stánky a tisíce návštěvníků výlovu. Na křižovatce pod bytovkami prosím vůbec neodbočujte! Navíc je parkování v centru obce a v celé rekreační oblasti o tomto víkendu zpoplatněné (60 Kč/den).
Odbočit můžete tedy jen na náměstí na velké asfaltové parkoviště před chatovou oblastí (parkovné 60 Kč) a k Singtrailu se dostat již na kole zezadu, tedy objet Olšovec.

Nejlépe je tento víkend na Singletrail nejezdit a užít si ho v jiném termínu!


Výlov Olšovce 2019:

Doporučujeme! Delší reportáž z rybolovu 2010. Dozvíte se mimo jiné i o historii rybníků.

Další fotografie z minulých výlovů naleznete na http://www.jedovnice.cz/cs/turisti/rybniky.html.

Kalendář

Výpis z usnesení ze 47. schůze rady městyse konané dne 12. 10. 2021
Oznámení o zveřejnění dokumentů rozpočtového hospodaření městyse
Záměr prodeje pozemku p. č. 819
Záměr uzavřít dodatek na prodloužení smlouvy na pronájem části pozemku p. č. 1043/1
Záměr pronájmu části pozemku p. č. 2547/9

Portál krizového řízení HZS JmKPortál krizového řízení pro JMK

Dráček Hasík