Úřad městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice

Vítejte v Jedovnicích

Tip! Informační dotykový kiosek na budově radnice nyní umožňuje turistům, kteří nemají při pobytu v Jedovnicicích přístup k internetu, prohlížení internetové prezentace městyse na adrese www.jedovnice.cz, takže i oni se mohou seznámit s možnostmi ubytování a stravování, aktualitami z úřadu městyse, kontakty na zaměstnance úřadu nebo pozvánkami na kulturní, společenské a sportovní akce.

O městysu

Městys Jedovnice leží asi 25 km od jihomoravské metropole Brna, v těsné blízkosti města Blanska. Okolní lesy přírodního parku tvoří vstupní bránu do Moravského krasu. Vzhledem k zeměpisné poloze a neobyčejné štědrosti přírody jsou Jedovnice významným střediskem rekreace, turistiky a vodních sportů, jejichž známost přesahuje hranice regionu i hranice České republiky.
V Jedovnicích žije trvale cca 2 744 obyvatel (červen 2013).  

Rekreace v Jedovnicích

Co můžeme nabídnout našim hostům přímo v Jedovnicích? Především širokou paletu vodních sportů a rekreace na březích našeho největšího rybníka Olšovce (42 ha). Dále možnost výletů do okolí Jedovnic, např. na kole, cyklomapy najdete např. na mapách Seznamu.

Pro hosty hledající klidný odpočinek a milovníky nedotčené přírody vycházky do klidové oblasti rybníků Budkovan a Dubový, přírodního parku Rakovecké údolí a překrásných lesů, které navazují na jižní část rekreační oblasti. Celá tato oblast je dosud prakticky nedotčena civilizací, což umožňuje přežití mnoha unikátních botanických druhů a hnízdění vodního ptactva. Lesy navazující na rekreační oblast jsou proslulé bohatstvím hub a na březích rybníka si přijdou na své i milovníci sportovního rybaření.

Foto


Milovníci vodních sportů i nervové relaxace v klidových oblastech najdou v Jedovnicích solidní ubytování i stravování v různých cenových úrovních i v soukromí, možnosti zábavy i kulturních programu, nezbytnou obchodní vybavenost i zdravotnická zařízení. 

Využijte ubytování, které poskytuje Autokemp Olšovec (www.olsovec.cz). Provozuje ho dceřinná společnost obce.

 

Další možnosti ubytování v Jedovnicích najdete v levém menu - rubrika Ubytování. 

Na rybníku je kromě koupání a veslování také možnost surfingu, sportovního rybolovu a wakeboardingu.

 

Wakeareál Jedovnice

Wakeboarding je vodní sport, který spočívá v jízdě na wakeboardu za lodí nebo vodním vlekem po vodní hladině.

Vznikl jako kombinace vodního lyžování, snowboardingu a surfování. Samotný wakeboard je přibližně obdélníkové prkno s vázáním. V Jedovnicích máte možnost vyzkoušet dvousloupový vlek, na kterém jezdí pouze jeden člověk tam a zpět, přičemž na koncích projíždí obloukem tak, že bez zastavení pokračuje zpět.

Telefon na obsluhu vleku: 702 374 002 nebo 777 169 600. Webové stránky: www.wakearealy.cz.
 


Každoročně se v červnu konají Mezinárodní závody motorových člunů, které jsou součástí Evropského poháru. 

Foto


Výlov rybníka Olšovce je v Jedovnicích již téměř tradicí a každý rok se těší velké návštěvnosti. A pro ty, kdo nemají ryby rádi na jídelníčku, je výlov přinejmenším zajímavou podívanou. Koná se tradičně v říjnu. Podívejte se na videa z výlovu (kratší je z roku 2011, delší z roku 2010 a obsahuje i historii rybníků v Jedovnicích).

Foto


Jedovnice jsou obklopeny svými rybníky

Známá je i moderní výzdoba jedovnického kostela.

 

Foto

Takže 

Vítejte v Jedovnicích!

 

Informace o Moravském krasu a akcích v něm přináší server www.blanensko.cz.

Kalendář

Veřejná vyhláška - seznámení s podklady rozhodnutí na stavbu: „Senetářov - obnova NN, u Hřiště" v k.ú. Senetářov
Oznámení o zveřejnění dokumentů podle zákona č. 250/2000 Sb.
Veřejná vyhláška - Informace o podaném návrhu na uzavření veřejnoprávní smlouvy - Fotovoltaické panely na objektu tiskárny POINT v k.ú. Jedovnice
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu městyse - Pionýr
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu městyse - Římskokatolická farnost

Portál krizového řízení HZS JmKPortál krizového řízení pro JMK

Chytré blondýnky radí | Portál krizového řízení HZS JmK