Úřad městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Pomoc Ukrajině

Zvláštní zápis do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 se bude konat v úterý 14. 6. 2022 od 13:00 hod. do 16:00 hod. v budově základní školy. Dokument viz aktualita zde.


Pomoc pro ukrajinské uprchlíky v Jedovnicích a jejich ubytovatele

Vážení občané, představujeme Vám webové stránky na pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny ubytovaným u soukromých osob v Jedovnicích. Ubytovatel zde může požádat o konkrétní hmotný dar nebo zapůjčení věcí pro uprchlíky, kteří jsou u něho ubytovaní. Prostřednictvím tohoto webu bude možné se s Vašimi dary obrátit přímo na ubytovatele.

Sdílená tabulka pro konkrétní pomoc v Jedovnicích.
Zapisovat do tabulky žádosti o pomoc lze pouze po registraci na modro6lut8@seznam.cz
Reagovat (=plnit žádosti) lze i bez registrace.

Pokoušíme se na tomto místě shromáždit ověřené kontakty a odkazy pro různou nabídku či poptávku pomoci.

www.pomahejukrajine.cz - tato stránka poskytuje nejvíce přehledů a informací. Funguje jen jako rozcestník, ale v případě vážného zájmu pomáhat nebo pomoc získat se stačí zaregistrovat skutečně jednoduchým způsobem a bude Vám zasláno heslo, pomocí kterého se dostanete ke konkrétním údajům v jednotlivých složkách. 

www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-uprchlici-v-datech-podivejte-se-kolik-lidi-naslo-azyl-ve-vasi-obci-193127 - stránka s aktualizovanými oficiálními údaji o počtu a rozložení uprchlíků, včetně konkrétních údajů z naší obce.

Kontakty na jedovnickou Mikrobuňku pomoci:

Stanislav Fránek:

České radiokomunikace začaly ve svém multiplexu DVB-T2 šířit ukrajinskou televizi 1+1.
Stačí přeladit svoji televizi. Pokud jste připojeni k jedovnické kabelové televizi, tak ji najdete na vysílacím kanále E25. Pokud používáte anténu na vysílač Kojál, tak na vysílacím kanále E33.

Charita Blansko aktuálně nabízí materiální i poradenskou pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny.

  • Do našich šatníků v Blansku a v Boskovicích si můžou přijít vybrat oblečení pro děti i pro dospělé, obuv, lůžkoviny, potřeby pro děti a další věci
  • V první fázi akutní pomoci poskytujeme uprchlíkům také trvanlivé potraviny a hygienické potřeby.
  • V rámci služby Charitní krizová pomoc dále nabízíme uprchlíkům v regionu pomoc s vyřízením jejich různých požadavků, orientací v regionu (od formulářů na úřadech po zjišťování jejich materiálních potřeb).


Další užitečné dokumenty:

Otázky a odpovědi k zařízení pobytu a k sociálním dávkám, Jak mluvit s lidmi zasaženými válkou, Informace pomáhajícím osobám o situaci uprchlíků, MPSV: Zajištění ochrany dětem bez doprovodu.

K bydlení: Otázky pro osoby nabízející ubytování, Vzor nájemní smlouvy (česky), Vzor podnájemní smlouvy (česky), Vzor smlouvy o krátkodobém pronájmu (česky + ukrajinsky).

Zdraví: Lékaři pro Ukrajinu, Nabídka klinicko-psychologické péče osobám zasaženým válkou na Ukrajině, Veterinární pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny.

Školy: Rozcestník škol a školek, Metodické materiály pro školy, Letáky MŠMT pro ukrajinské rodiče, META: FAQ pro učitele.

Zde naleznete krátké shrnutí ze všech mimořádných zákonů přijatých před týdnem vládou.

MV také aktualizovalo své stránky Informace pro ukrajinské občany o Lex Ukrajina, pobytové záležitosti jsou zde dobře popsány.

Další odkazy, informace, nabídky a prosby budou přidávány podle situace.

Kalendář

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 14.10.2022
Zápis o výsledku voleb do zastupitelstva obce
Výpis z usnesení ze 22. zasedání zastupitelstva městyse konaného dne 13. 9. 2022
Oznámení o zveřejnění dokumentů rozpočtového hospodaření městyse r. 2022
Veřejná vyhláška - Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích

Portál krizového řízení HZS JmKPortál krizového řízení pro JMK

Dráček Hasík