Úřad městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Několik poznámek k ukončení DVB-T v naší KTV

1) Tvrzení v celostátní kampani, že: „Přechod na DVB-T2 se netýká uživatelů kabelové televize“, je nepřesné a není obecně platné. Předpokládá totiž, že kabelové televize používají vždy jen kabelový systém (normu) označovaný jako DVB-C.
To ale není pravda. Menší kabelovky včetně té jedovnické používají i v kabelovém rozvodu pozemní systém DVB-T. 
A proto se přechod na DVB-T2 týká také nás! 

Již přes čtyři roky vás na to upozorňujeme. Mimo jiné i na zlatou pečeť „DVB-T2 ověřeno“. Menší kabelovky včetně té jedovnické v kabelovém rozvodu používají pozemní systém DVB-T určený původně pro pozemní vysílání, protože je mnohem odolnější proti rušení a byl dříve více dostupný. Pro odbavovací centrály to znamenalo také levnější odbavovací zařízení a uživatelé dříve nemuseli mít doma navíc „kabelové“ modemy (krabičky) s dalším dálkovým ovladačem.

 

2) Informace k výběru nového televizoru nebo set-top boxu jsme v posledních 4 letech opakovaně uváděli jak v textžurnálu na infokanále, tak v Jedovnickém zpravodaji a na internetu. Na webu je najdete i nyní, a to v pravém menu - sekce Informační média - Kabelová televize, záložka Kupujete nový televizor? Pokud internet nemáte, požádejte v knihovně o jejich vytištění (na DPS také u pečovatelek). Před nákupem se na jedovnických stránkách určitě informujte.

 

3) Pokud budete kupovat jen set-top box, zajímejte se, zda ho ke stávajícímu televizoru připojíte pomocí moderního malého konektoru HDMI nebo staršího velkého konektoru SCART.

 

4) Levnější set-top boxy (do 1 000 Kč) umí „jen“ zpracovat obraz a zvuk, většinou i nahrávat na USB flash disk. Dražší set-top boxy mají i pokročilé internetové funkce jako HbbTV označované jako „červené tlačítko“. Poznámka: červené tlačítko na dálkovém ovladači má úplně každý set-top box (i ten nejlevnější) nebo každý televizní přijímač. Samotná existence červeného tlačítka na dálkovém ovladači tedy neznamenám že zařízení automaticky má tuto pokročilou internetovou funkci.

 

5) Pokud nenakupujete na internetu nebo nejezdíte do města, můžete nový televizor i nový set-top box nebo propojovací šňůry zakoupit i přímo v Jedovnicích, například v prodejně Sazka Vašíček na náměstí.

Kalendář

Veřejná vyhláška - opatření obecné povahy
veřejná vyhláška - územní rozhodnutí - Březina, TS Táborská, k.ú. Březina u Křtin
Výpis z usnesení ze 45. schůze rady městyse konané dne 7. 9. 2021
Pozvánka na zasedání zastupitelstva městyse konané dne 21.9.2021
Oznámení o svolání 1. zasedání OVK

Portál krizového řízení HZS JmKPortál krizového řízení pro JMK

Dráček Hasík