Township Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Dračí lodě - Olšovec Open 2017

Olšovec Open 2017 ovládly Žíznivé saně

Společnost Torrsen Sports s.r.o. a Cesta draka, z.s., Dračí lodě Brno, z.s. ve spolupráci s Městysem Jedovnice uspořádali v sobotu 22. 7. 2017 7. ročník tradičního závodu dračích lodích Olšovec Open 2017.

V sobotu se od brzkých ranních hodin do Jedovnic začaly sjíždět dračí posádky z celé České republiky i ze Slovenska. Celkem 36 posádek letos bojovalo na Olšovci na velkých i malých dračích lodích.

Na Olšovec se tradice pádlování na dračích lodích postupně dostala až ze starověké Číny a je stará přes 2000 let. Standardní dračí lodě jsou 12,5 metrů dlouhé a pojmou dvacet pádlujících, deset nalevo a deset napravo. Na konečných dvaadvacet členů posádky je pak doplní kormidelník stojící na zádi a bubeník sedící na vysoké stolici vpředu, který údery do koženého bubnu udává rytmus pádlování. Přídě a zádě lodí zdobí vyřezávaná dračí hlava a ocas. Malé dračí lodě jsou uzpůsobeny pro deset pádlujících, kormidelníka a bubeníka.

Draci, voda a sluníčko
Z dopoledních rozjížděk se posádky rozřadily do odpoledních semifinálových a finálových jízd. Závodilo se na tratích 200 metrů a 1 kilometr, a to ve sportovních i firemních kategoriích a kategorii tipu FUN, která je určena pro amatérské nadšence dračího sportu, kteří se přijeli do Jedovnic především pobavit, užít si magickou atmosféru dračích závodů, vody a sluníčka – všeho bylo letos dostatek. Na Olšovci se představily také ryze ženské posádky, z nichž nejúspěšnější byla posádka Vrahovická sací jednotka Women. Nejprestižnější kategorii Sport ovládla na obou tratích posádka Žíznivé saně. Ta v pozdně odpoledních hodinách nenechala nikoho na pochybách, že si na letošní Olšovec Open dovezla nejlepší formu a zvítězila také v malých dračích lodích na 200 metrů v kategorii Sport Mix a Elite Open. Ženskou kategorii odpoledne opět ovládla VSJ Women a na 1 kilometr v kategorii Sport Mix byla nejrychlejší posádka Dragonclub Brno.

„Závody dračích lodí na Olšovci mají své kouzlo. To potvrzuje i vzrůstající zájem posádek a my jsme rádi, že si cestu k dračímu sportu u nás nachází stále více nadšenců. Není to náhodou, protože dračí lodě patří mezi nejtýmovější sporty na světě a jejich kouzlo je opravdu nakažlivé“, říká Roman Vágner, tiskový mluvčí závodu. Kompletní výsledky, kalendář závodů a zajímavosti dračího sportu najdete v časopisu DragonBoatSport.cz.

 

- RV-

foto -LJ-

 

Výsledky a další fotky:
http://draci-lode.torrsen.cz/olsovec-open-jedovnice/olsovec-open-2017-jak-to-dopadlo-aneb-vysledky-20-dl-1

Kalendář