Marktfleckenamt Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Rybářské závody mládeže

V sobotu 20. května se konaly na rybníku Olšovci závody ve sportovním rybolovu pro mládež do 15 let. Tyto závody si zaslouží název tradiční a konají se každoročně pod záštitou Moravského rybářského svazu - místní skupiny Jedovnice. Sobotní ráno se vůbec netvářilo, že počasí bude této akci přát. Bylo zataženo a foukal studený vítr. To rybáře ale neodradí - hlavně, aby braly ryby. Na start přišlo 28 závodníků, většina z nich měla doprovod. A tak se břeh rybníka od výletiště na Barachově po zátočinu u Surfu proměnil na závodiště. Chvíli po odstartování závodů přišly první záběry, které po celou dobu soutěže neustávaly. Děti byly nadšené z úlovků. Viděli jsme kapry, plotice, líny, okouny i amury. Ulovené ryby byly po změření vráceny zpět do vody. Za 1 cm ryby byl 1 bod pro závodníka.

Konec závodu byl v 11:00. Po skončení vlastního závodu se děti přesunuly na doprovodný program, který si přichystala majitelka rybářských potřeb z Blanska - Nikol Bednaříková. Poutavým a názorným předvedením ukázala všem přítomným, jak ulovit rybu a hlavně, jak s ní co nejšetrněji zacházet. Pořadatelé jí tímto děkují a těší se na další spolupráci.

Mezitím pořadatelé spočítali výsledky. A jak to dopadlo?
Největší rybu chytla Markéta Ognarová - 64 cm.
1. místo obsadila za dívky Lenka Dánielová, měla 457 bodů.
1. místo za chlapce obsadil Patrik Kunc - 459 bodů.
Pro zajímavost uvádíme, že během závodů se chytlo 86 kusů ryb o celkové délce 4 222 cm.

Při vyhlášení vítězů si každý závodník mohl vybrat cenu a to díky našim sponzorům, jimiž byli: společnost Olšovec s.r.o., restaurace Barachov, ZŠ Jedovnice, MS TAX Marek Šebela, VAS Boskovice, Koplast Jedovnice, Agris Jedovnice a další. Velký dík patří celému organizačnímu týmu rybářské skupiny Jedovnice. Ať je jejich nadšení neopuští a odměnou jim za to jsou rozzářené tváře malých rybářů.
Těmito závody končí činnost rybářského kroužku v tomto školním roce. Opět se malí rybáři sejdou ve čtvrtek v říjnu před obecním úřadem.

Kalendář