Marktfleckenamt Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Minigolf – výsledky

Výsledky Grand Prix Jedovnice, turnaje hraném na minigolfovém hřišti v autokempu Olšovec, za účasti 65 nejlepších hráčů ČR.

Družstva: 1. Olomouc, 2. Rakovník, 3. Praha, 4. Hradec Králové, 5. Bystřice pod Hostýnem, 6. MGC Jedovnice.

Jednotlivci - žáci: 1. Dan Brtevník; muži: 14. Doležálek, 15. Nádaský, 23. Kučera, 24. Trnkal; senioři 1: 3. Láník, 7. Rimpler Jiří, 9. Holub; senioři 2: 3. Rimpler Josef, 8. Sedláček.

Po dvou letech byl opět přidělen jedovnickému družstvu minigolfový turnaj nejvyšší kategorie, extraliga družstev a jednotlivců. Za účasti šesti týmů se domácím nepodařilo odpoutat od šestého místa, ale oddíly které pořádají takto velký turnaj mají většinou starosti s organizací a nepodávají tak kvalitní výkony. Extraligový turnaj se vydařil po všech stránkách, co se týká organizace, připravenosti hřiště, pochvaly všech zúčastněných a také ideálního počasí. Škoda jen, že se nepřišlo podívat více diváků, aby viděli minigolf na nejvyšší úrovni. Z domácích hráčů zahrál jako obvykle dobře Dan Brtevník, člen družstva juniorských mistrů Evropy a také naši dva senioři Jan Láník a Josef Rimper, kteří obsadili bronzové stupínky. K vidění byli také juniorští mistři světa - Ondřej Škaloud z Rakovníka a Alena Doleželová z Bystřice. Minigolf by potřeboval více mladých hráčů, žáků a juniorů, protože hráčská základna by potřebovala rozšířit a hlavně omladit a to se týká všech oddílů v republice. V jedovnickém oddílu přijmeme každého zájemce o tuto hru. V minigolfu existují věkové kategorie a bodový systém, který určuje výkonostní třídy podle kterých hráči mohou hrát různé stupně turnajů, včetně mistrovství republiky. Na závěr ještě musíme poděkovat za sponzorství autokempu Olšovec a podporu Jedovnic, které náš oddíl zviditelnil nejen v Česku, ale i na zahraničních turnajích.

Kalendář