Marktfleckenamt Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Program kina na duben, květen a červen 2018

15. 4. NEDĚLE – MILADA

Film je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Životopisné drama ČR 2017.

/130´/ Bohemia Pictures, a.s.
Vstupné 60 Kč MP12

 

29. 4. NEDĚLE – SNĚHULÁK

Uprostřed noci zmizí ze svého domu žena a o pár dní později je nalezena brutálně zavražděná. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože detektivovi Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt, nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Thriller VB/Norsko/Švédsko a USA 2017.

/119´/ Cinemart, a.s.
Vstupné 60 Kč MP15

 

13. 5. NEDĚLE – ESA Z PRALESA

Maurice sice vypadá jako obyčejný tučňák, ale uvnitř jeho hrudi bije statečné srdce tygra. Však byl také vychován hrdou tygřicí. Maurice se touží stát nejlepším kung-fu mistrem na světě. To nebude vůbec snadné, protože vyniká spíše neohrabaností a nemotorností, ale také obrovským odhodláním. Se svými zvířecími přáteli tvoří bandu známou jako Esa z pralesa, která se snaží udržovat v džungli pořádek a spravedlnost. Tak, jak to dříve dělala jeho matka tygřice. Na prales si brousí zuby ďábelsky proradná koala Igor, který nadevše miluje chaos. Se svou armádou hloupých paviánů chce jednou provždy zničit celou džungli. Esa z pralesa se neohroženě vydávají do boje... Animovaný film Francie 2017. 

/80´/ AQS, a.s.
Vstupné 30 Kč, děti do 6 let zdarma MP

 

27. 5. NEDĚLE – VELKÁ OŘÍŠKOVÁ LOUPEŽ

Ve snaze přežít zimu a neumřít hlady, rozhodnou se nerozluční přátelé krysa a veverka Bručoun vyloupit obchod plný oříšků, na který omylem narazí. Jejich svět je najednou krásnější. Plánují to největší přepadení v historii hlodavců. Jenže se k nim přichomýtne zbytek kamarádů z parku, kteří jim situaci značně zkomplikují. Zvířátka však vůbec netuší, že obchod je jen krycí místo pro lupiče. Ti se chystají vyloupit banku skrz vykopaný tunel a místo pytlů s penězi podstrčit pytle ořechů. Rozhodně je na co se těšit. Animovaná komedie Kanada 2014.

/85´/ KPF pořádá besedu s projekcí filmu
Vstupné 30 Kč, děti do 6 let zdarma MP

 

10. 6. NEDĚLE - MATKA

Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. O manželském páru, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá. Horor USA 2017.

/121´/ Cinemart a.s.
Vstupné 60 Kč, MP15

 

17. 6. NEDĚLE – ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE

V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie! Animovaná komedie USA 2017.

/88´/ Falcon, a.s.
Vstupné 30 Kč, děti do 6 let zdarma MP

Kalendář