Úřad městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
tel.: 516 528 211

Informace k DVB-T2

TV vysílač Kojál bude nový televizní systém DVB-T2 vysílat až na podzim. Naše KTV je na něho již od zimy připravena. V krajích, kde již vysílá, nic nového nebo převratného doposud nepřinesla, protože v podstatě obsahuje jen TV stanice, které již máme. Zatím se nekoná ani zvýšení počtu stanic vysílajících ve vysokém rozlišení - HD. Komerční televize by si totiž představovaly, že vysílání ve vysokém rozlišení bude od nich pro občany zpoplatněno. V Německu toto placení bylo zavedeno od července, měsíční poplatek činí asi 160 Kč za HD příjem komerčních televizí, HD příjem veřejnoprávních televizí je zdarma.

Nový televizor musí DVB-T2 s verzí H265, tzv. HEVC, i přes to umět, protože staré DVB-T v ČR končí bez náhrady v únoru 2021. Tedy za necelé čtyři roky! Požadavky na nový televizor byly několikrát zveřejněny a můžete je najít na internetu (položka Kabelová televize v pravém menu Informační média). O jejich vytištění můžete požádat i v knihovně, popř. na DPS u pečovatelek.

- KTV -

Kalendář

Elektronická dražba
Záměr směny pozemku p.č. 2533/2 za pozemek p.č. 2534/2
Záměr pronájmu části nebytových prostor v přízemí budovy Na Kopci 83
Veřejná vyhláška - územní rozhodnutí: Pitná voda Jedovnicko, II. etapa, k.ú. Kotvrdovice, k.ú. Senetářov, k.ú. Lipovec u Blanska
Oznámení o době a místě konání voleb do zastupitelstva městyse

Portál krizového řízení HZS JmKPortál krizového řízení pro JMK

Dráček Hasík